Porady Kanalizacyjne

syfonSą jednak takie wady, z którymi z pewnością poradzimy sobie sami. Większość szkód tylko na pierwszy rzut oka wygląda beznadziejnie. Eksperci pocieszają, że wcale nie musimy wydawać pieniędzy na pracę, którą w rzeczywistości ze spokojem możemy poradzić sobie na własną rękę. Oto lista najczęstszych łazienkowych wypadków.

Odświeżenie zamiast wymiany

Zdarza się, że zamiast wymiany starej fugi na nową, wystarczy ją po prostu odświeżyć. Dostępne na rynku preparaty do pielęgnacji fug doskonale radzą sobie nawet z najbardziej uciążliwymi zabrudzeniami. Co więcej, w sklepach z pewnością dostaniemy nie tylko takie środki, które czyszczą spoinę, ale także takie, które odświeżają jej kolor. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się nie tylko czystymi kafelkami, ale także pierwotną barwą, jaką zakładał w przeszłości projekt łazienki.

Problem z zapchanym syfonem

Syfon to urządzenie, które znajduje się zazwyczaj pod zlewem lub pod wanną. Zapobiega on wydostawaniu się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji do pomieszczenia. Rzadko, ale jednak zdarza się, że syfon się zapcha. Dzisiejsze syfony produkowane są z tworzywa sztucznego, a co za tym idzie, niezwykle łatwo je zdemontować i oczyścić. By to zrobić, trzeba pod to urządzenie podstawić miskę, do której wlecą nieczystości. Następnie dokładnie myjemy syfon i montujemy go ponownie. Co ważne, dopiero po zdemontowaniu i oczyszczeniu syfonu, można oczyścić rury środkami chemicznymi. Jeśli zrobimy to wcześniej albo zamiast, to długo jeszcze będziemy borykać się ze śmierdzącym problemem.

szambo

Budowa szamba

Oto podstawowe warunki jakie musi spełnić osoba chcąca wybudować szambo: – Zbiorniki na nieczystości ciekłe mogą być stosowane tylko na działkach budowlanych niemających możliwości przyłączenia do sieci kanalizacyjnej, przy czym nie dopuszcza się ich stosowania na obszarach podlegających szczególnej ochronie środowiska i narażonych na powodzie oraz zalewanie wodami opadowymi.                                     …

Pokaż strony »